مبلمان اداري به گروهي از مبلمان گفته مي‌شود كه در محيط هاي اداري و شركتي مورد استفاده قرار مي گيرند و تاثير بسيار زيادي در زيبايي طراحي داخلي شركت ها و اداره ها مي گذارند . از جمله مهمترين اين مبلمان ميز اداري است . ميز اداري تاثير چشمگيري بر دكوراسيون يك اداره دارد و ضمنا از لحاظ روانشناختي اگر بصورت مناسب انتخاب شود ميتواند روي مشتري موثر بوده و پالس مثبتي را براي ايجاد يك معامله بزرگ ارسال نمايد . از ديگر وسايل مهم ميتوان از كمد و فايل اداري نام برد كه محل قرارگيري پرونده ها و زونكنهاي شركتيست و از لحاظ دكوراسيون محيط كار حائظ اهميت است . صندلي اداري نيز در ادارات و شركتها با توجه به اوقات زيادي كه بر روي آنها سپري مي شود علاوه بر جنبه دكوراسيوني از لحاظ سلامت جسم ميبايستي به شدت مورد توجه قرار گيرد .

مبل اداري براي كجا و چه كساني ؟

قبل از هر چيز بايد محل كار و نوع كار انجام شده در آنرا در نظر بگيريم تا با توجه به آنها مبلمان اداري مناسب را انتخاب كنيم . يكي از مهم ترين خصوصيات اين نوع مبلمان داشتن راحتي است زيرا مديران و كاركنان شركت ها وقت بسيار زيادي را در محل كار خود مي گذرانند . مبلمان اداري علاوه بر داشتن راحتي بايد طراحي و نوع چيدمان آنها نيز به گونه‌اي باشد كه ايجاد انگيزه كنند و فضا را زيباتر جلوه دهند و همچنين باعث حرفه اي به نظر رسيدن رسيدن محيط كار شود .

با توجه به تنوع بسيار زياد مبلمان اداري خريد آنها كار سختي است زيرا شما بايد متناسب با ويژگي‌هاي محل كار خود آنرا انتخاب و خريداري كنيد از اين رو انتخاب اين مبلمان دقيقاً به اندازه انتخاب محل كار مناسب اهميت زيادي دارد . مبلمان اداري شامل انواع مبل اداري ، ميز و صندلي ها در شكل ها و اندازه هاي متنوعي طراحي و توليد شده اند كه متناسب با ابعاد و اندازه محل كار ، نوع سبك دكوراسيون آن و متناسب با كار و حرفه افراد انتخاب مي شوند .

پس ابتدا تعيين كنيد كه اين مبل ها براي استفاده چه كاري و چه كساني هستند سپس به راحتي ، زيبايي آنها و مقدار بودجه توجه كنيد . اگر محيط كار به خوبي طراحي شود نشان دهنده اين است كه شما فردي كارآزموده هستيد و به كار و كارمندان خود اهميت مي دهيد .