قفسه بندي وكابينت در آشپزخانه

قفسه بندي و كابينت ها باعث ميشوند تا از كوچكترين فضاهاي ممكن بصورت بهينه استفاده شود هر اندازه كه تعداد كابينت ها و قفسه ها بيشتر باشد كار در اين محيط آسانتر ميشود و نظم وترتيب بهتري پيدا ميكند.

دكوراسيون آشپزخانه

دكوراسيون آشپزخانه

بهترين محل براي قرار دادن وسايل برقي نزديك پريز برق است اما از آنجايي كه هر روز از وسايلي مانند چرخ گوشت و آبميوه گيري و… استفاده نميشود بهتر است جايي داخل كابينت ها براي اين وسايل در نظر گرفته شود .

بهتر است كه سطل زباله  در محيط قرار نگيرد.اگر در هنگام طراحي و سفارش كابينت ها جايي براي سطل زباله و سطل بازيافت قرار داديد كه هيچ در غير اينصورت بهتر است يكي از كابينت ها و ترجيحا كابينت زير سينك ظرفشويي را براي اين منظور قرار دهيد.

كابينت و آشپزخانه

دكوراسيون آشپزخانه

يكي از لوازم ضروري كه كاربرد زيادي دارد هود است انتخاب هود مناسب كه كمترين ميزان سرو صدا را داشته باشد به تهويه هوا كمك ميكند.

ميز ناهارخوري از لحاظ سايز و اندازه بايد متناسب با فضا انتخاب شود از نظر رنگ نيز بهتر است با رنگ كابينت ها و كف پوش همخواني داشته باشد تعداد صندلي ها بايد برابر با تعداد اعضاي خانواده انتخاب گردد . براي جلوه بيشتر آن ميتوان از شمعدان استفاده كرد.

براي زيبا تر شدن فضا ميتوان از گلدان هاي كوچك و يا وسايل تزئيني مناسب با فضا استفاده كرد

آشپزخانه شيك

دكوراسيون آشپزخانه

شكل و نور آشپزخانه

امروزه معمولا آشپزخانه ها به شكل U يا L ساخته ميشوند وسينك ،اجاق گاز و يخچال بصورت مثلث قرار ميگيرند با رعايت فاصله مناسب براي سهولت در حركت(فاصله اي بيشتر از ۶ فوت)

استفاده از يك آويز چراغ متناسب  ضمن تامين نور ، زيبايي و جلوه نيز به همراه دارد.

همچنين مي توان از شيوه نورپردازي در زير كابينت ها براي زيبايي و تامين نور بهره برد.

آشپزخانه زيبا

دكوراسيون آشپزخانه

كف پوش نيز يكي از عوامل زيبايي اين مكان است اما بغير از زيبايي مساله تميزي و شست و شوي آنرا بايد در نظر گرفت .

همچنين جنس كف پوش نبايد لغزنده باشد وبايد در برابر رطوبت و آب هم مقاوم باشد.

منبع