به گزارش پايگاه خبري تحليلي قم فردا، سرويس خواب يكي از مهمترين وسايل در هر خانه محسوب مي شود سرويس خواب محل استراحت و به آرامش رسيدن بعد از يك روز سخت كاري است . براي استراحت بايد يك تخت با ارتفاع مناسب و يك تشك راحت داشته باشيد كه خستگي را از تنتان دربياورد از اينرو بايد در انتخاب آن دقت كنيد و قبل از خريد نكاتي را بدانيد .
1 – اولين نكته اي كه در هنگام خريد سرويس خواب بايد به آن توجه كنيم جنس سرويس خواب است ، قيمت سرويس خواب بستگي به اين دارد كه سرويس خوابتان را از چه جنسي انتخاب كنيد . سرويس خواب ها از جنس چوب ، ام دي اف ، ملامينه و فلز ساخته مي شوند . سرويس خواب هاي چوبي بهترين كيفيت را دارند و در طرح ها و مدلاي زيبايي توليد مي شوند ولي قيمت بالايي دارند و براي كساني كه وضع مالي خوبي دارند مي توانند بهترين انتخاب باشند .
2 – سرويس خواب ها انواع مختلفي دارند از جمله سرويس خواب عروس ، سرويس خواب نوجوان ، سرويس خواب نوزاد و سرويس خواب بزرگسال . سرويس خواب عروس يكي از سخت ترين انتخاب ها براي زوج هاي جوان است ، اگر به دنبال طرح ها و مدل هاي كم نظير هستيد سرويس خوابتان را از بين مدل هاي چوبي انتخاب كنيد . سرويس خواب عروس را با توجه با تم رنگي ديوارها و ديگر وسايل خانه انتخاب كنيد .
3 – قبل از اينكه به خريد سرويس خواب برويد ابتدا طول و عرض اتاق خوابتان را اندازه بگيريد و تصميم بگيريد كه مي خواهيد تختتان كجاي اتاق قرار بگيريد و با توجه به فضايي كه داريد اندازه تخت را انتخاب كنيد تخت هاي دو نفره معمولا داراي طول 200 سانتيمتر و عرض 160 هستند .
4 - سرويس خواب هاي فلزي از جنس آهن هستند و تقريبا همه اجزا آنها از فلز ساخته مي شود . اين سرويس خواب ها مانند سرويس خواب هاي چوبي و ام دي اف شامل تخت خواب ، پاتختي ، ست آرايشي و صندلي آرايشي هستند اما به اندازه محصولات چوبي داراي ظرافت نيستند و تنوع مدل ندارند ولي هم استحكام كافي دارند و هم قيمت مناسبي دارند و صرفا براي كساني كه از نظر بودجه در تنگنا باشند توصيه مي شوند .


5 – يراق آلات بكار رفته در يك سرويس خواب نيز خيلي مهم است و مي تواند روي قيمت سرويس خواب تاثير بگذارد . يراق آلات شامل دستگيره كشوهاي ميز آرايش و پاتختي ، لولاهاي درب ها ، ريل هاي كشوها و اتصالات تخت مي باشد . قبل از خريد در مورد اين موضوع از فروشنده سوال بفرماييد چون همين مساله قيمت سرويس خواب را چند درصد زياد يا كم مي كند .
6 – سرويس خواب ها در رنگ هاي مختلف توليد مي شوند اگر مي خواهيد سرويس خوابتان ست باشد همه ي اجزا آن را از يك توليدي خريداري كنيد و رنگي را انتخاب كنيد كه با بقيه لوازم و وسايل خانه ست باشد اگر مي خواهيد براي مدت طولاني از همان سرويس خواب استفاده كنيد رنگي را انتخاب كنيد كه زود از مد نيفتد و همچنين چشم زود از آن خسته نشود . كمد لباس از وسايلي است كه در اتاق قرار مي گيرد ولي جزيي از سرويس خواب محسوب نمي شود ولي براي ست بودن و هماهنگي با سرويس خواب ، بعضي از توليدي ها كمد ست با سرويس خواب را نيز توليد مي كنند .
7 – تختي كه انتخاب مي كنيد بايد ارتفاع استانداردي داشته باشد اگر ارتفاع تخت خيلي كم و يا خيلي زياد باشد هنگام رفتن روي تخت و بلند شدن از روي آن به زحمت مي افتيد . ارتفاع استاندارد تخت خواب بايد بين 30 سانتي متر تا 40 سانتي متر باشد .
8 – بعضي از انواع تخت خواب دو نفره در قسمت زير آنها كشو نصب مي شود براي كساني كه با مشكل كمبود فضا مواجه هستند انتخاب مناسبي هستند . از كشو هاي زير تخت خواب مي توانيد براي نگهداري وسايل و لباس هايتان استفاده كنيد با اين كار از فضاي زير تخت استفاده بهينه را مي بريد .
9 - سرويس خواب هايي كه بدنه آنها از چوب و يا ام دي اف است معمولا داراي قيمت بالاتري نسبت به ساير مدل هاي مشابه با جنس بدنه متفاوت هستند . ريزه كاري و منبت كاري بر روي بدنه سرويس خواب چوبي خيلي بيشتر است و همين زيبايي اين مدل سرويس خواب ها بر كيفيت آن ها مي افزايد و قيمت اين سرويس خواب ها را بالاتر مي برد . سرويس خواب ام دي اف نيز توانسته است جايگاه مناسبي در طراحي سرويس خواب هاي جديد بدست آورد به گونه اي كه امروزه سرويس خواب عروس  بيشتر از جنس چوب و ام دي اف توليد مي شود .

10 – ملامينه اگر در معرض رطوبت قرار بگيرد مقاومت خود را از دست مي دهد ، از حالت طبيعي خارج مي شود و باد مي كند به همين دليل است كه كابينت هاي آشپزخانه را از ام دي اف مي سازند . ملامينه داراي يك مغز و يك روكش است مغز آن از خرده هاي چوب است كه كاملا ديده مي شوند ولي مغز ام دي اف از خرده هاي چوب كه كاملا بهم فشرده شده تشكيل شده است و در كل ام دي اف از كيفيت بالاتري نسبت به ملامينه برخوردار است ولي براي كساني كه بودجه كمي دارند نگران انتخاب سرويس خواب هاي ملامينه نباشند چون سرويس خواب به ندرت در معرض آب و رطوبت قرار مي گيرد به همين دليل مي توانند از سرويس هاي ملامينه با قيمت متناسب با بودجه شان خريداري كنند .

در آخر به شما توصيه مي كنيم بعد از مطالعه و آگاهي كامل از انواع سرويس خواب و با توجه به اينكه سرويس خواب از اجناس قيمت بالاست حتما از فروشگاه هاي معتبر خريد كنيد اگر خريد خود را بصورت اينترنتي و غير حضوري انجام دهيد در هزينه ها صرفه جويي كرده ايد زيرا در خريد هاي اينترنتي با توجه به حذف واسطه ها اجناس با قيمت پايين تري عرضه مي شوند فروشگاه اينترنتي دي ايران يكي از فروشگاه هاي معتبر و با سابقه است كه مي توانيد انواع مدل هاي سرويس خواب را مشاهده و خريداري كنيد و با ارسال رايگان تحويل بگيريد .

منبع