يزدرسا؛ امروزه انتخاب يك سرويس خواب مناسب براي افراد كار بسيار دشواري به نظر مي رسد كه بايد دقت كافي را براي خريد آن به خرج دهند. براي خريد سرويس خواب بايد به عوامل مختلفي توجه نمود. مثلا براي خريد سرويس خواب عروس كيفيت و كارايي و همچنين قيمت سرويس خواب  بسيار حائز اهميت مي باشد.
 
شايد شما فكر كنيد كه سرويس خواب تنها مكاني است براي خوابيدن اما هرگز اين گونه نيست سرويس خواب بيش از آن كه مكاني براي خوابيدن باشد محلي براي آرامش روحي افراد خانواده است.
 
با توجه به اين كه انسان ها ساعات تقريبا زيادي از شبانه روز را براي استراحت در اتاق خواب خود و خوابيدن سپري مي كنند و اينجاست كه به داشتن يك سرويس خواب راحت و شيك نياز خواهند داشت و در چنين وضعيتي داشتن يك اتاق خواب شيك و مجلل حائز اهميت است. خريد سرويس خواب استاندارد و با كيفيت و شيك جزء اصلي ترين ضروريات است كه بايد مورد توجه قرار گيرد چرا كه استفاده از تخت خواب نامناسب، علاوه بر آسيب رساندن به ستون فقرات، باعث ايجاد صدمات جبران ناپذيري در بدن انسان مي شود.
 
ويژگي هاي سرويس خواب مناسب :
-به طوركلي تخت خواب با كيفيت نبايد موقع خوابيدن يا برخاستن، صدا بدهد.
-تخت خواب چوبي از جنس ام دي اف بهترين انتخاب است، اما توجه داشته باشيد كه تخت باكيفيت نبايد بوي بد بدهد.
-تخت بايد به گونه اي باشد كه قطعات آن به راحتي از يكديگر جدا شوند چنين تخت خوابي براي حمل و نقل بسيار مناسب مي باشد.
-بهترين حالت ارتفاع تخت خواب از سطح اتاق 40 تا 45 سانتيمتر است. زيرا ارتفاع كمتر از حالت استاندارد، موجب نارضايتي و جمع شدن پاها هنگام نشستن خواهد شد.
-عرض تخت خواب نيز به مانند ارتفاع آن بايد استاندارد باشد.
-تخت بايد سبك و راحت باشد تا به راحتي بتوان آن را جا به جا نمود.
-بهتر است كه رنگ سرويس خواب با دكوراسيون اتاق خواب شما هماهنگي داشته باشد زيرا در اين صورت به جذابيت اتاق خواب شما مي افزايد.
 
اجزاي سرويس خواب :
تخت خواب : مي توان گفت تخت خواب يكي از اصلي ترين اجزاي سرويس خواب به شمار ميرود كه در ادامه به طور اختصار درباره ي آن توضيح داده مي شود.
پاتختي : پاتختي نيز يكي ديگر از اجزاي سرويس خواب مي باشد كه استفاده هاي زيادي دارد مي توان با قرار دادن پاتختي در كنار تخت خواب وسايل مورد نياز خود مانند عينك ، كتاب را روي آن قرار داد.
ميزآرايشي : از مهم ترين اجزاء در سرويس خواب كه بانوان استفاده بيشتري از آن دارند، ميز آرايش يا همان ميز توالت مي باشد . ميزهاي آرايشي معمولا داراي كشو هايي هستند كه ميتوان مقداري از وسايل مورد نياز خود را در آن قرار داد. بهتر است اگر فضاي اتاق شما كم است ميز آرايشي را انتخاب كنيد كه داراي كشوهاي بيشتري باشد تا بتوانيد مقدار بيشتري از وسايل خود را در آن نگهداري فرماييد..
آينه: آينه يكي ديگر از وسايل سرويس خواب است كه به وفور از آن استفاده مي شود و معمولا روي ميز آرايش يا ميز توالت قرار مي گيرد. در سرويس خواب  بسته به نوع دكوراسيون اتاق و يا نيازو سليقه تان مي توانيد از آينه هاي قدي ،روميزي و يا متصل به ديوار استفاده نماييد.
كمد: يكي از وسايل ضروري سرويس خواب كمد مي باشد كه برحسب فضاي اتاق خود ميتوانيد از مدل آينه دار و يا بدون آينه آن استفاده نماييد . كمد اين امكان را به شما مي دهد تا لباس و وسايل ديگر خود مانند كيف و كفش و هرچيز ديگري كه نيازتان است را در كمد نگه داري نماييد .اگر اتاق شما داراي كمد ديواري مي باشد نيازي به خريد كمد در سرويس خواب نخواهيد داشت چون باعث گرفتگي فضاي اتاق خواهد شد.
پاف: پاف يكي از اجزاي فرعي سرويس خواب به شمار مي رود و به مبل بدون پشتي گفته مي شود كه در ارتفاعي پايين تر از تخت  قرار مي گيرد. كه به نظر ميرسد بودن پاف در كنار سرويس خواب به صورت تشريفاتي است و براي تكميل سرويس خواب وجود دارد البته كارايي هايي نيز دارد كه نسبت به كارايي بقيه اجزا سرويس خواب كمتر است . به عوان مثال از پاف هاي صندوقي ميتوان براي نگهداري اشياءاستفاده نمود.
 
ابعاد تخت خواب مناسب :
ابعاد تخت خواب با توجه به فضا و متراژ اتاق خواب تعيين مي شود. تخت خواب هاي متوسط و معمولي با عرض 90 سانتي متري براي يك نفره، و عرض 160 سانتي متري براي تخت  دو نفره مناسب هستند. همچنين ابعاد آن با توجه به قيمت سرويس خواب متغير خواهد بود.
 
ويژگي هاي سرويس خواب عروس :
سرويس خواب عروس علاوه بر نرمي و راحتي، بايد زيبايي و استايل مناسب و چشم نوازي داشته باشد بطوريكه با ساير المان هاي موجود در اتاق خواب نيز هماهنگي كامل داشته باشد. امروزه تنوع بسيار زياد سرويس خواب در بازار موجب سخت شدن انتخاب از بين رنگ ها و طرح هاي متنوع آن شده است. بطوريكه براي پيدا كردن يك تخت خواب راحت و شيك، بايستي ساعت ها زمان صرف كنيد تا بتوانيد سرويس خواب دو نفره مناسب با سطح قيمت مورد نظر خود را پيدا كنيد.
وجود مدل هاي مختلف سرويس خواب عروس چوبي و سلطنتي لوكس در بهترين كيفيت اولين قدم براي انتخاب مناسب شما مي باشد. وجود كيفيت ساخت بالا در تخت خواب هاي دونفره در قيمت هاي مناسب و تضمين كيفيت، بزرگ ترين نكاتي خواهد بود كه بايد به آن توجه نماييد.
 
نكات مهم در خريد تخت خواب :
نكات مهمي كه قبل از خريد تخت خواب بايد به آن ها توجه كنيد بسيارزياد هستند اين موارد به طور اختصار عبارتند از:
-توجه به متراژ و فضاي خالي اتاق خواب
-توجه به تعداد افراد استفاده كننده از تخت خواب
-توجه به قد و وزن افراد استفاده كننده از تخت خواب
-توجه به فضاي كافي از بابت عرض تخت خواب. با توجه به اينكه اكثر مردم كشور ما از مشكلات چاقي رنج مي برند، توجه به سايز بدن افراد استفاده كننده از تخت خواب، امري ضروري مي باشد.
-توجه به طول قد افراد استفاده كننده از تخت خواب، همواره بايد طول تخت از قد افراد بيشتر بوده باشد و توجه به اين نكته نيز ضروري است.
 همچنين علاوه بر نكات فوق، نحوه چيدمان دكوراسيون اتاق خواب، همچنين محدوده سني استفاده كننده نيز مهم است.
همچنين براي سرويس خواب عروس استفاده از چوب سفيد و رنگ هاي روشن، زيبايي دلنوازي دارد.
شما مي توانيد با مراجعه به سايت فروشگاه اينترنتي دي ايران مبلمان و سرويس خواب و تخت خواب مناسب و مورد نظرتان را به راحتي انتخاب كرده و تهيه كنيد. خريد از اين فروشگاه اين امكان را به شما مي دهد تا طرح هاي مورد نظر خود را پيدا كرده و با توجه به فضا و نكاتي كه گفته شد، تخت خواب مناسبتان را تهيه نماييد.
انتهاي پيام/

 

منبع